На одному з сільгосппідприємств району виявлено захворювання тварин

У квітні поточного року спеціалістами Роздільнянської райдержлікарні ветмедицини було відібрано 80 проб крові від свиноматок, що належать ДП «ДГ ім. О.В. Суворова ІСГП НААНУ» (с. Щербанка, Лиманська селищна ТГ) для проведення серологічного дослідження на лептоспіроз. За результатами дослідження, з 80 проб крові – у 14 було виявлено антитіла до збудника лептоспірозу тварин.

Лептоспіроз – це небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником­бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті.

Джерелами збудників лептоспірозу є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.

Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – дрібних ссавців (гризунів). Захворіти на лептоспіроз можна під час купання, ловлі риби у заражених водоймах, її розробці, сінокосі на зволожених територіях, при догляді за хворими та інфікованими тваринами тощо. У тіло людини збудник лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання інфікованої їжі та води також може спричинити захворювання.

З метою врегулювання ситуації, що склалася на підприємстві, було оперативно скликано засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Роздільнянській РВА, під керівництвом заступника голови Наталії Шличок.

Окреслили стан справ на підприємстві начальник райдержлікарні ветмедицини Лілія Тюрина, головний спеціаліст РУ ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Сергій Козак та начальник районного управління Олег Гнисюк.

У результаті обговорення членами комісії було затверджено план заходів з ліквідації лептоспірозу свиней на свинофермі ДП «ДГ ім. О.В. Суворова», зокрема, підприємству рекомендовано: встановити контактних осіб з хворими на лептоспіроз тваринами; проводити клінічний огляд тварин з вимірюванням температури тіла у підозрілих на захворювання тварин; хворих і підозрілих на захворювання тварин ізолювати, лікувати гіперімунною сироваткою та антибіотиками; у приміщеннях провести механічне очищення та дезінфекцію; заборонити виведення (вивезення) тварин із неблагополучного господарства і використання хворих тварин для відтворення, продажу тварин населенню; заборонити перегрупування тварин; забій хворих тварин проводити на санітарній бойні; забороняється використання м’яса, продуктів забою від хворих і підозрілих у захворюванні тварин на харчові та інші цілі; знищувати гризунів у тваринницьких приміщеннях, на території ферми, в місцях збереження кормів і тощо.

Зоотехнік сільгосппід­приємства Людмила Мінасян запевнила, що адміністрація господарства діятиме відповідно до встановленого плану заходів з метою якнайшвидшого усунення захворювання.

Ситуація на підпри­ємстві знаходиться під особистим контролем районного управління Держпродспоживслужби.

Наш кор.

 

Залиште свій коментар